Skip to main content

AKO TO CELÉ ZAČALO

Doveziete si domov malé šteniatko a splnili by ste mu všetko na svete…

Čo však keď má šteniatko stále nejaký problém? Raz zapálené uši potom prehánky.. zase uši, googlite granule po večeroch, už neviete aké kúpiť, hádam ich aj vyrábať začnete, len aby ste už u veterinárov nenechávali majlandy

A takto nejako sa začala moja cesta k výžive psov a aplikovanej zoofarmakognózií. 

Naša Nara mala asi 3 mesiace keď u nej začali problémy s ušami. Poznali sme skoro všetkých veterinárov v okolí a žiaden nám nevedel poôcť zbaviť sa opkaujúcich sa zápalov. Nakoniec som sa rozhodla hľadať vlastné spôsoby. Začala som študovať na Dogs Naturally Magazine (DNM) v Kanade a všetko začalo zrazu do seba zapadať a dávať zmysel!

Holistický a jedinečný prístup bolo to, čo pomohlo!

Naučila som sa, že každý pes je jedinečný
a menej je niekedy viac!

Každým ukončeným levelom v DNM moja zvedavosť rástla, a tak som sa dostala k samoliečbe a Caroline Ingraham. Je to neskutočný zážitok vidieť múdrosť a prirodzený inštinkt zvierat pri výbere olejov či bylín. Naučila som sa od nej aj to, že je veľmi dôležité rozlišovať jedlo a liek, a preto “liek” do jedla nikdy nedavam. Ak sa psík rozhodne, že liek nechce, vie prečo to tak je a ja to repšpektujem.

Mojou ďalšou učiteľkou je Rita Hogan, jediná certifikovaná psia herbalistka v Amerike. Naučila som sa od nej, že každý pes je jedinečný a menej je niekedy viac.  Veľa vecí v stravovaní psov som sa naučia a pochopila aj vďaka knihe Feeding dogs od Dr. Conora Bradyho, ktorú odporúčam každému chovateľovi psíka.

Vďaka základom zoofarmakognózie, ktorej sa už teraz venujem aj profesionálne, som sa prestala báť o môjho psa. Uvedomila som si, že ja ho poznám najlepšie a dokážem rozpoznať, kedy je jeho ochorenie vážne a kedy mu dokážem pomôcť ja sama. 

Napíšte mi správu

Mojím poslaním je naučiť majiteľov zvierat ako komunikovať so svojím zvieratkom a podporiť ich pri láskavom liečení ich priateľov. 

Verím, že vo veľa prípadoch sú ochorenia našich zvierat zrkadlom nášho vzťahu a tým, že pochopíme čo nám zviertako komunikuje, pochopíme aj ako nám obom môžeme pomôcť.

MOJE CERTIFIKÁTY